Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: poniedziałek, 21 wrzesień 2015 16:14
Jacek Maliszewski

17 września 2015 r. Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 odwiedzili sokołowscy policjanci, w ramach akcji "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Uczestnikami akcji byli uczniowie kl. 0 - V, dla których przygotowano liczne atrakcje promujące właściwe i bezpieczne zachowanie na drodze. Na specjalnie przygotowanej trasie ze znakami drogowymi uczniowie pod czujnym okiem policjantów ćwiczyli jazdę na rowerze, ubrani w kaski i kamizelki odblaskowe.

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się wóz policyjny. Najmłodsi uczniowie szkoły pod kierunkiem policjanta ćwiczyli bezpieczne przechodzenie po pasach. W symulatorze zderzenia wszyscy mogli zobaczyć co dzieje się z kierowcą w sytuacji wypadku.

Dzięki tak przygotowanej i przeprowadzonej akcji sokołowskiej policji, dzieci na pewno zapamiętają jak zachować się bezpiecznie na drodze i unikać zagrożenia.