Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: czwartek, 07 czerwiec 2018 20:12
Jacek Maliszewski

„Źle mówić lub pisać, to znaczy krzywdzić swoją mową wszystkich, którzy ją budowali” - to słowa Janusza Korczaka, które były motywem przewodnim III Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mistrza ortografii”, który odbył się dnia 06.06.2018 r. w Zespole Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae” w Sokołowie Podlaskim.

Celem konkursu było bogacenie języka ojczystego, poprzez podnoszenie poziomu kompetencji ortograficznych, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz pogłębianie zainteresowań tajnikami poprawnej polszczyzny.

Naszą szkołę na tym konkursie godnie reprezentowało dwoje uczniów:

Aleksander Szybka z kl. 7a i Zofia Walasiewicz z kl. 7b. Wywalczyli oni drugie miejsce dla naszej szkoły, za co otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Szkoła nasza otrzymała podziękowania za udział w konkursie, a nauczyciele: p. Dorota Czarnocka i p. Jolanta Korzeniowska - Cierebiej za przygotowanie uczniów do konkursu.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Żochowska