Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: środa, 23 maj 2018 16:54
Jacek Maliszewski

zuzanna201823 maja 2018 r. w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie odbyła się uroczystość podsumowania etapu wojewódzkiego XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej".

Uczniowie biorący udział w Konkursie musieli wykazać się:
– wiadomościami i umiejętnościami z zakresu historii Polski i historii powszechnej w latach 1887–1922;
– wiedzą dotyczącą dziejów oręża polskiego w latach 1887–1922, z uwzględnieniem znajomości broni i barwy, architektury obronnej, topografii wojskowej, heraldyki, sfragistyki, falerystyki, literatury, muzyki i pieśni, malarstwa historycznego.

Tegoroczny konkurs znakomicie wpisał się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, gdyż zakres tematyczny obejmował właśnie ten okres dziejów Polski.

Uczennica naszej szkoły Zuzanna Ślepowrońska z kl. VII c z rąk Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty Andrzeja Sosnowskiego otrzymała dyplom laureata konkursu, zaświadczenie potwierdzające uzyskany wynik - 82% poprawnych odpowiedzi na etapie wojewódzkim konkursu oraz nagrodę książkową. Nasza uczennica znalazła się w gronie najlepszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa mazowieckiego.

Serdecznie Zuzi gratulujemy!!