Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: środa, 16 maj 2018 18:10
Jacek Maliszewski

lets sing 9 20180604 171706518914 maja 2018 roku odbył się V Powiatowy Festiwal Wokalny Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem „Let’s sing!” w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Sokołowie Podlaskim. Cele konkursu zakładały motywowanie uczniów do nauki języków obcych poprzez śpiew, prezentację ich umiejętności językowych oraz talentów muzycznych.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 0-VII szkół podstawowych i uczniowie klas gimnazjalnych. Uczestnicy zaprezentowali wybrane utwory w językach: rosyjskim, angielskim i niemieckim. Jest nam bardzo miło, ponieważ nasza szkoła również wzięła udział w tym konkursie. Jej przedstawicielami były uczennice klasy IVd przygotowane przez panią Annę Bogaj. W skład tej grupy wchodziły: Weronika Borowa, Katarzyna Przywózka, Zuzanna Kur, Wiktoria Filipczak, które zaprezentowały piosenkę pt. ”Shape of you”. Pani Beata Żochowska przygotowała uczennicę klasy Vb Kornelię Góral, która zaśpiewała rosyjską piosenkę pt. „Улыбка”. Opiekunem uczennic klasy VIIc w składzie: Julia Zalewska, Oliwia Moczulska, Zuzanna Ślepowrońska i Zuzanna Księżopolska była pani Katarzyna Żochowska. Ta natomiast grupa zaprezentowała piosenkę pt. „No Roots”.

Mamy powody do zadowolenia, ponieważ reprezentantka naszej szkoły, uczennica klasy Vb Kornelia Góral otrzymała wyróżnienie za wykonanie piosenki w języku rosyjskim. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodkie nagrody, a opiekunowie dyplomy za przygotowanie uczniów do występu.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do rozwijania swoich pasji.

Anna Bogaj

Beata Żochowska