Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: poniedziałek, 30 kwiecień 2018 16:27
Jacek Maliszewski

super trzecioklasista 6 20180508 1671045956Dnia 27 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Sterdyni odbył się już VI Powiatowy Konkurs Wiedzy SUPER TRZECIOKLASISTA. Tegoroczna edycja SUPER TRZECIOKLASISTY nosiła tytuł „Bądź bezpieczny w sieci”. Organizatorkami konkursu były Panie: Elżbieta Wilk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim i Bożena Jenda ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni.

Konkurs dotyczył jednego z sześciu podstawowych zadań realizowanych w szkołach w roku szkolnym 2017/2018: Bezpieczeństwo w Internecie. Odpowiednie korzystanie z mediów społecznych.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na zagrożenia i korzyści, jakie niesie za sobą korzystanie z najnowszych technologii informacyjno - komunikacyjnych przez dzieci. Inne cele to: wyłonienie uczniów mających zdolności oraz propagowanie zasad zdrowej rywalizacji. To interesujące spotkanie było też okazją do promowania szkół, nauczycieli i uczniów.

W zmaganiach konkursowym wzięło udział 42 uczniów z powiatu sokołowskiego.

Z naszej szkoły II miejsce i smartfon zdobyła Aleksandra Pasik z klasy III a, a wyróżnienie i głośnik przenośny otrzymał Jakub Rydzewski z klasy III c.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe kubki z motywem tematyki i napisem Super Trzecioklasista.