Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: sobota, 21 kwiecień 2018 16:33
Jacek Maliszewski

zuzannaUczennica kl. 7 c Zuzia Ślepowrońska odniosła kolejny sukces w konkursie historycznym. Zajęła pierwsze miejsce w międzypowiatowym konkursie „O roku ów, kto cię wtenczas widział w naszym kraju? Rok 1918 – czas wolności, czas nadziei” zorganizowanym przez I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie pracy w formie wypracowania, prezentacji, komiksu, fotoreportażu, pracy plastycznej, filmu, zdjęcia w dowolnej technice, ukazującej w związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę inspiracje do zachowań patriotycznych. Zuzia przygotowała film pt. "Droga Polaków do niepodległości", który przez komisję konkursową oceniony został najwyżej spośród wszystkich nadesłanych prac. W sobotę 21 kwietnia w czasie dnia otwartego w I Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Świętej Rodziny w Siedlcach dyrektor liceum ks. kan. mgr lic. Jacek Wł. Świątek wręczył Zuzi dyplom oraz cenną nagrodę rzeczową. Serdecznie gratulujemy Zuzi!!!

Przypominamy, że jest to już drugi duży sukces tej uczennicy w ciągu miesiąca. Na początku kwietnia Zuzia uzyskała tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej" i w maju w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie weźmie udział w uroczystym podsumowaniu konkursu i wręczeniu nagród.