Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: piątek, 29 czerwiec 2018 18:07
Jacek Maliszewski

wycieczka rowerowa kl v c 1 20180701 1992828661W dniach 11 – 14.06 kl. Vc wzięła udział w nietypowej Zielonej Szkole. Pod okiem wychowawcy W. Kucharczyka i p. A. Odziemczyk oraz rodziców przemierzaliśmy rowerami malownicze tereny doliny Bugu. Pierwszego dnia dotarliśmy do Drohiczyna. Po drodze odwiedziliśmy cmentarz żołnierzy radzieckich, gdzie we wspólnej mogile leży ok. 25 tys. ofiar nazizmu. Zwiedzaliśmy bunkry z linii umocnień Mołotowa oraz drohickie świątynie. Wspięliśmy się również na Górę Zamkową skąd podziwialiśmy Drohiczyn i przełom Bugu. Drugiego dnia zwiedziliśmy jedyne w Polsce muzeum kajaków i muzeum starych motocykli. Następnie udaliśmy się rowerami do Korczewa obejrzeć "Siedlecki Wilanów", czyli piękny barokowy pałac. Objechaliśmy park przypałacowy podziwiając ponad stuletnie drzewa tj: platany, dęby, karaganda syberyjska, jesion płaczący, pomyśleliśmy życzenie przy olbrzymim głazie Menhirze, którego dotknięcie ma zapewnić szczęście. Wieczorem rodzice przygotowali nam ognisko, przy którym urządziliśmy zabawy sportowe. Trzeciego dnia przejechaliśmy prawie 40 km trasę rowerową do Serpelic, gdzie rozbiliśmy namioty na terenie klasztoru braci mniejszych kapucynów. Przeszliśmy "Kalwarię Podlaską", czyli odwzorowanie Drogi Krzyżowej w Jerozolimie. W Serpelicach braliśmy udział w zajęciach szkoły przetrwania, podczas których wspinaliśmy się po ścianie wspinaczkowej, strzelaliśmy z wiatrówki, markera, łuku, uczyliśmy się wiązać węzły bezpieczeństwa i uczyliśmy się pierwszej pomocy przedmedycznej. Czwartego dnia udaliśmy się do Mielnika. Po raz kolejny rzekę Bug przepłynęliśmy promem napędzanym siłą ramion człowieka. W Mielniku zwiedziliśmy jedyną czynną kopalnię odkrywkową kredy w Polsce. Zwiedziliśmy ruiny kościoła katolickiego i plebanii oraz wspięliśmy się na 189 m Górę Zamkową skąd roztacza się przepiękny widok na dolinę Bugu, cerkiew, kaplicę, synagogę oraz cmentarz żydowski. Z Mielnika nas i nasze rowery do Sokołowa przetransportowali rodzice. Stwierdziliśmy, że rajd rowerowy może stanowić wspaniałą alternatywę spędzania wolnego czasu.