Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: sobota, 09 czerwiec 2018 12:51
Jacek Maliszewski

Dnia 6 czerwca 2018 r. uczniowie kl. 1 b byli na wycieczce w Korycinach – „Ziołowym Zakątku". Dzieci dużo dowiedziały się o niezwykłych właściwościach znajdujących się tam roślin i ziół. Każdy samodzielnie skomponował herbatkę owocową lub ziołową. W ogrodzie botanicznym, poznały różne , ciekawe rośliny, gdyż znajduje się tam największa w Polsce kolekcja roślin leczniczych i aromatycznych. Zwiedziły firmę Dary Natury produkującą herbaty, kawy, przyprawy, owoce suszone, zioła do kąpieli, ekologiczne nasiona oraz oleje tłoczone na zimno. W sklepiku każdy mógł kupić coś ekologicznego dla siebie lub swojej rodziny. Był też czas na odpoczynek i zabawy na placu zabaw. Dzieci zobaczyły tam także wiele różnych zwierząt: kozy, konie, kucyki, kury, indyki, pawie, króliki i inne. Wycieczka była bardzo udana.