Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Opublikowano: niedziela, 26 listopad 2017 18:19
Jacek Maliszewski

wycieczka do warszawy 18 20171203 1868606323W ostatnim czasie wszystkie klasy czwarte oraz jedna szósta miały okazję do wspaniałych przeżyć. Wszystko to za sprawą naszych wychowawczyń: p. U. Danielskiej, p. M. Gierzyńskiej – Guzek, p. U. Kaczyńskiej, p. Z. Florczuk i p. M. Dybowskiej, które zabrały nas na wycieczkę do Warszawy.

Kiedy dotarliśmy na miejsce, udaliśmy się do Teatru Syrena na spektakl „Alicja w krainie czarów”. Było to bardzo ładne przedstawienie, wykorzystujące wiele technik teatralnych. Najbardziej podobały mi się sztuczki z wydłużaniem rąk i nóg Alicji oraz scena płaczu bohaterki, kiedy jej łzy zamieniały się z małych piłeczek pingpongowych w coraz to większe i większe piłki. Aktorzy świetnie pokazali nam sen Alicji i jej przemiany. Zadziwiła mnie mała dziewczynka, (jedna z trzech) odtwórczyni roli Alicji, która, mimo młodego wieku, wykazała się wielkim profesjonalizmem. Po przedstawieniu, pełni wrażeń, udaliśmy się na posiłek, ponieważ przed nami był jeszcze jeden ważny punkt programu, a mianowicie PGE Narodowy. Zwiedzanie stadionu rozpoczęliśmy z przewodnikiem, który pokazał nam trybuny, pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski oraz centrum medialne. Mogliśmy również spróbować własnych sił w strzelaniu goli do treningowej bramki zawodników. Najbardziej odważnym przewodnik pozwolił wejść na najwyższą trybunę. Na koniec kupiliśmy pamiątki związane z Warszawą i zwiedzanymi miejscami.

W drodze powrotnej wymienialiśmy się wrażeniami, oglądaliśmy kupione drobiazgi i rozmawialiśmy o tym, jaka to była wspaniała wycieczka.

Dawid Skwierczyński - 4a, Gabrysia Kamińka - 4d, korekta - U. Danielska.