Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Jacek Maliszewski
Opublikowano: piątek, 29 wrzesień 2017 08:35

wycieczka rowerowa kl 5 b i c 9 20171004 1000289710W dniu 26.09.2017 r. odbyła się wycieczka rowerowa klas V b i V c wraz z wychowawcami: p. Urszulą Kierylak Piwko i p. Włodzimierzem Kucharczykiem. Opiekę nad uczniami sprawowali również: p. Wojciech Miłkowski, p. Anna Odziemczyk oraz p. Marlena Makłowicz - Fajkowska.

Zbiórka pod szkołę została ustalona na godz. 8:45. Wychowawcy sprawdzili, czy wszyscy są obecni. Każdy uczeń otrzymał kamizelkę odblaskową, a niektórzy również kaski. Musiało być bezpiecznie. Kiedy okazało się, że wszyscy są gotowi, ruszyliśmy. Była już godzina 9:00.

Celem naszej wycieczki było dotarcie do działki jednej z naszych nauczycielek. Posesja ta znajdowała się nad zalewem, niedaleko Kupientyna. Jechaliśmy przez polne i leśne dróżki. Przejeżdżaliśmy również przez zaporę na zalewie.

Po drodze było kilka przystanków na odpoczynek i napicie się. Nikt nie marudził. Pan Włodzimierz na skrzyżowaniach zatrzymywał ruch, abyśmy mogli bezpiecznie przejechać.

Kiedy dotarliśmy na miejsce, nauczyciele rozpalili ognisko, na którym smażyliśmy kiełbaski. Były pyszne. Mama Eryka Częścika dowiozła dla nas piłki, dzięki czemu mogliśmy grać w piłkę nożną i siatkówkę. Miała również upiecone przez babcię Eryka jagodzianki.

Potem wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły. Dotarliśmy tam o 13:30. Byliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Nasza trasa miała 22 km.

Było super. Wspomnienia pozostaną na zawsze. Niektórzy musieli pokonać samych siebie. Mam nadzieję, że na wiosnę znowu pojedziemy na taką wycieczkę.

Wiktor Pencak kl. 5 b