"Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim"

SKS logo gotowe 01

im. ks. gen. Stanisława Brzóski

08-300 Sokołów Podlaski

ul. Kupientyńska 15

email: sp4sokolow@wp.pl

Opublikowano: niedziela, 03, grudzień 2017 12:55

andrzejki 2017 7 20171203 148222214929 listopada w naszej szkole odbył się wieczór andrzejkowy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Podczas dyskoteki uczniowie z klas II-VII mogli pochwalić się umiejętnościami tanecznymi przy dźwiękach ulubionych hitów. Jak co roku, jedną z atrakcji były też wróżby.

Opublikowano: niedziela, 26, listopad 2017 18:19

wycieczka do warszawy 18 20171203 1868606323W ostatnim czasie wszystkie klasy czwarte oraz jedna szósta miały okazję do wspaniałych przeżyć. Wszystko to za sprawą naszych wychowawczyń: p. U. Danielskiej, p. M. Gierzyńskiej – Guzek, p. U. Kaczyńskiej, p. Z. Florczuk i p. M. Dybowskiej, które zabrały nas na wycieczkę do Warszawy.

Kiedy dotarliśmy na miejsce, udaliśmy się do Teatru Syrena na spektakl „Alicja w krainie czarów”. Było to bardzo ładne przedstawienie, wykorzystujące wiele technik teatralnych. Najbardziej podobały mi się sztuczki z wydłużaniem rąk i nóg Alicji oraz scena płaczu bohaterki, kiedy jej łzy zamieniały się z małych piłeczek pingpongowych w coraz to większe i większe piłki. Aktorzy świetnie pokazali nam sen Alicji i jej przemiany. Zadziwiła mnie mała dziewczynka, (jedna z trzech) odtwórczyni roli Alicji, która, mimo młodego wieku, wykazała się wielkim profesjonalizmem. Po przedstawieniu, pełni wrażeń, udaliśmy się na posiłek, ponieważ przed nami był jeszcze jeden ważny punkt programu, a mianowicie PGE Narodowy. Zwiedzanie stadionu rozpoczęliśmy z przewodnikiem, który pokazał nam trybuny, pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski oraz centrum medialne. Mogliśmy również spróbować własnych sił w strzelaniu goli do treningowej bramki zawodników. Najbardziej odważnym przewodnik pozwolił wejść na najwyższą trybunę. Na koniec kupiliśmy pamiątki związane z Warszawą i zwiedzanymi miejscami.

W drodze powrotnej wymienialiśmy się wrażeniami, oglądaliśmy kupione drobiazgi i rozmawialiśmy o tym, jaka to była wspaniała wycieczka.

Dawid Skwierczyński - 4a, Gabrysia Kamińka - 4d, korekta - U. Danielska.

Opublikowano: sobota, 25, listopad 2017 19:23

czekoladowy autobus 3 20171125 1194865647Dzieci z klas 0A, 0B i 2 B z p. K. Dziekońską, p. A. Kobylińską, p. J. Skorupka, p. E. Sękal  22 listopada 2017 r. miały okazję „wejść” do CZEKOLADOWEGO AUTOBUSU, gdzie odbyły się warsztaty czekoladowe. Warsztaty czekoladowe to praktyczne zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne i kreatywne myślenie uczestników. Samodzielne tworzenie słodkości sprawia wielką frajdę nie tylko dzieciom. Uczestnicy zajęć samodzielnie przelewali czekoladę do różnych silikonowych form. Sami przygotowali ciekawe zimowe formy z czekolady. Były bałwanki, bombki, renifery, choinki i wiele innych.

Ozdobienie czekolady jadalnymi dodatkami to najmilsza i najłatwiejsza część warsztatów. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli  się jak i z czego powstaje czekolada, i jakie tajemnice skrywa. Przeżyli słodką przygodę, podczas której poznali praktyczne zastosowanie czekoladowych technik. To była wspaniała cukiernicza przygoda. Każdy otrzymał dyplom „Mistrza Czekolady”. Polecamy wszystkim.

Opublikowano: czwartek, 23, listopad 2017 11:27

Zapraszamy rodziców uczniów po zakup mundurków:

• bluzy chłopięce

• koszulki dziewczęce i chłopięce

Bluzy dla dziewczynek będą w późniejszym terminie.

Opublikowano: czwartek, 23, listopad 2017 11:25

Z inicjatywy Wojewody Mazowieckiego powstała publikacja skierowana do rodziców dziecka, u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz do opiekunów wychowujących dziecko z niepełnosprawnością. Celem Mazowieckiego Informatora dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością jest przekazanie rodzicom i opiekunom pełnej wiedzy o systemie wsparcia w zakresie specjalistycznej opieki medycznej, psychologicznej oraz społecznej.

Informator można pobrać TUTAJ.

Opublikowano: czwartek, 16, listopad 2017 09:12

bieg niepodlegoci 2017 3 20171116 121438672611 listopada 2017r. nauczyciele i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim wzięli udział w uroczystościach zorganizowanych przez władze miasta upamiętniających 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Licznie uczestniczyli również w VIII Biegu Niepodległości. Wszyscy uczestnicy biegu zostali nagrodzeni okolicznościowymi medalami a dla zwycięzców ufundowano nagrody. Wśród uczniów naszej szkoły, którzy zajęli czołowe miejsca znaleźli się:

1. Dalitso Maseko z klasy III a zajął III miejsce w kategorii chłopcy z klas I-III
  2. Gabriela Kamińska z klasy IV d zajęła I miejsce w kategorii dziewczęta z klas IV-VI
  3. Aleksandra Gromek z klasy VI a zajęła III miejsce w kategorii dziewczęta z klas IV-VI

GRATULUJEMY!!!!!!!!!

Opublikowano: poniedziałek, 13, listopad 2017 18:57

dzie niepodlegoci 19 20171113 159254190611 listopada 2017r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązanki i zapalili znicze przy pomniku „Żołnierzy Wyklętych” oraz przy pomniku ks. gen. Stanisława Brzóski, by w ten sposób uczcić pamięć o poległych bohaterach walczących w obronie kraju. Reprezentacja naszej szkoły wzięła także udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości.

Panel logowania

Poprzednie strony szkoły