"Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim"

SKS logo gotowe 01

im. ks. gen. Stanisława Brzóski

08-300 Sokołów Podlaski

ul. Kupientyńska 15

email: sp4sokolow@wp.pl

Opublikowano: sobota, 22 wrzesień 2018 16:16

wycieczka klas szostych do treblinki 1 20180922 204579264118 września 2018 r. klasy szóste pod opieką p. U. Kierylak Piwko, p. D. Czarnockiej, p. W. Kucharczyka, p. E. Soszyńskiej, p. J. Maliszewskiego i wolontariuszy z projektu KIDSPEAK jak co roku pojechały na wycieczkę do Treblinki. Wyjazdy te są tradycją naszej szkoły od wielu lat.

Wycieczka rozpoczęła się o godz. 9-tej wyjazdem spod szkoły. Na miejscu uczniowie udali się do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince gdzie można zobaczyć zachowane eksponaty, makietę obozu, zdjęcia z czasów II wojny światowej. Uczniowie obejrzeli również filmy: o Operacji Reinhardt, czyli o akcji zagłady Żydów, o wyglądzie obozu z czasów jego funkcjonowania, wspomnienia pana Samuela Willenberga, który przeżył obóz.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzenie terenu obozu. Oprowadzani przez p. J. Maliszewskiego uczniowie zwiedzili: miejsce straceń, żwirownię, Karny Obóz Pracy Treblinka I, Obóz Zagłady Treblinka II, w tym Pomnik Ofiar Obozu Zagłady. Widzieli także pamiątkowy głaz ku czci Janusza Korczaka oraz naszego miasta Sokołowa Podlaskiego.

Na tym zakończył się pobyt w Treblince.

Opublikowano: sobota, 22 wrzesień 2018 14:59

policjantka w szkole18.09.2018 r. dzieci z klas zerowych i pierwszych spotkały się z p. policjantką Dominiką Rozbicką. Zajęcia dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa uczniów w domu, w szkole oraz na placu zabaw. W trakcie spotkania uczniowie mieli także okazję powtórzyć zasady poruszania się po drogach oraz przypomnieć w jakim celu nosimy odblaskowe znaczki.

Opublikowano: wtorek, 18 wrzesień 2018 19:02

diecezjalne spotkanie modziey w serpelicach 1 20180924 1332615780W dniu 14 września uczniowie klasy VIII b i VIII c z wychowawczynią panią Ewą Krasnodębską i z opiekunami s.Anną Żochowską i panią Karoliną Kobylińską wzięli udział diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w Serpelicach. Spotkanie młodzieży na Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach odbywało się pod hasłem "Wolni w Duchu Świętym''. Jest to połączenie hasła roku duszpasterskiego, w którym szczególną rolę odgrywa Duch Święty, oraz nawiązanie do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Ponad 1600 osób przybyło do Serpelic, by wspólnie wielbić Boga i dzielić się świadectwem wiary. W trakcie spotkania odbył się koncert zespołu Wyrwani z Niewoli, którego członkowie przedstawili świadectwo swojego nawrócenia oraz zachęcali młodzież do chwalenia Boga tańcem i śpiewem. Historia ich życia potwierdza, że Duch Święty działa i potrafi wyrwać nas z największego upadku i zniewolenia. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. bpa Tadeusza Pikusa, który w homilii przypomniał prawdę, że jakakolwiek zmiana rzeczywistości rozpoczyna się w sercu człowieka. Im więcej dobra w nas, tym więcej dobra między nami. Na zakończenie Mszy św. odczytano telegram do Ojca Świętego Franciszka. Ks. Biskup natomiast pobłogosławił przywiezione przez młodzież krzyże, które pozostaną na Kalwarii. Młodzież symbolicznie przeszła przez bramę w kształcie krzyża.

Opublikowano: wtorek, 11 wrzesień 2018 20:58

rozpoczcie roku szkolnego 3 20180903 13932096233 września w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. W pięknych promieniach ciągle jeszcze letniego słońca, na placu przed budynkiem szkoły zebrali się uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Pani Dyrektor Grażyna Skonieczna powitała zebranych i przybliżyła najważniejsze informacje dotyczące organizacji roku szkolnego.

Część artystyczną zaprezentowała klasa III c wraz z wychowawczynią Elżbietą Wilk.

Na zakończenie uczniowie pod opieką wychowawców udali się do klas, by poznać szczegóły dotyczące pracy w nowym roku szkolnym.

„Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem.
Życzymy wszystkim na początek szkolnego roku -
Samych szóstek i piątek.
Uczcie się, jak mawiacie "w dechę"
I niech z was szkoła ma pociechę”.

Opublikowano: czwartek, 23 sierpień 2018 11:08

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września o godz. 9:00.

Opublikowano: czwartek, 23 sierpień 2018 11:00

Podręczniki do języka niemieckiego i rosyjskiego do klas VII - VIII uczniowie otrzymają w szkole.

JĘZYK NIEMIECKI

Mach mit 2!

PWN

Opublikowano: czwartek, 23 sierpień 2018 10:52