"Strona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim"

SKS logo gotowe 01

POLinfo

polinfo

im. ks. gen. Stanisława Brzóski

08-300 Sokołów Podlaski

ul. Kupientyńska 15

email: szkola@sp4.edu.pl

Opublikowano: niedziela, 17 listopad 2019 20:38

wito jzykow obcych 1 20191117 1175435294Wrzesień jest miesiącem, w którym obchodzimy wiele ważnych uroczystości. Jedną z nich jest obchodzony na całym świecie Dzień Języków Obcych. Z racji tego święta w naszej szkole odbył się konkurs pt.”Reading master” – mistrz czytania w języku angielskim. Wyłoniliśmy kilka najlepiej czytających osób. Miejsce pierwsze zajęła Oliwia Rozbicka z klasy VIb, drugie Maja Sowa z kl.VIc natomiast miejsce trzecie ex aequo Nikola Rozbicka i Julia Szóstak z klasy VIb. Wyróżnieni zostali Dominika Ostrowska i Piotr Sikorski z klasy VI a. Uczniowie naszej szkoły również sprawdzili swoje umiejętności w konkursie poprawnego czytania w języku rosyjskim. Nikola Nowoszek z kl.VId oraz Kornelia Góral z kl.VI b zostały wyróżnione. Uczniowie , którzy zajęli trzy pierwsze zaszczytne miejsca mieli przyjemność wziąć udział w Dniu Głośnego Czytania wraz z młodszymi kolegami. Zwycięzcy odczytali wiersz w języku angielskim.

Ponadto w naszej szkole odbył się konkurs na plakat promujący naukę języka obcego. W kategorii języka angielskiego zwyciężyli Julia Surowska, Joanna Łukasiewicz, Julia Wasielewska, Bartłomiej Strus, Nikola Wilk i Zuzanna Młynik. Miejsce drugie zdobyła Wiktoria Filipczak natomiast trzecie Maja Brzozowska i Lilianna Nowotniak. Wyróżnienie otrzymała Patrycja Pinkwara oraz Antonina Pietrzykowska. W kategorii język rosyjski nagrody otrzymują Gabriela Borychowska i Ewelina Bujalska za miejsce pierwsze. Miejsce drugie zajęły Weronika Brzóska, Milena Górska, Ramona Wierzbicka i Gabriela Marchel. Trzecie miejsce należy do panów: Wiktor Pencak, Jakub Kalisz, Maciej Bogaj.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że są osoby, które angażują się we wszystkie przedsięwzięcia organizowane w naszej szkole za co dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Opublikowano: sobota, 16 listopad 2019 17:30

su w schronisku 2 20191116 1984934212Pod koniec października w naszej szkole odbyła się zbiórka psiej karmy. Nie była to jednorazowa akcja, ponieważ szkoła od kilku lat organizuje podobne zbiórki i pomaga bezdomnym zwierzętom. Dużo uczniów zaangażowało się w jej organizację, dzięki czemu zebraliśmy sporą ilość karmy, którą przeznaczyliśmy na schronisko w Sokołowie Podlaskim. Mimo to w schronisku jest jeszcze wiele psów, które nie maja domów. Gorąco zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca, udzielenia pomocy i, w miarę możliwości, adoptowania chociaż części zwierząt. Samorząd szkoły zwraca się z ogromną prośbą o pomaganie w tego typu zbiórkach, ponieważ chcemy, aby każdy z tych psów miał co jeść i pić. Mamy nadzieję, że w przyszłych latach będziemy w stanie zorganizować więcej podobnych zbiórek, które będą dalej pomagać podopiecznym schroniska. Młodzież naszej szkoły z pewnością zaangażuje się w podobne akcje, ponieważ są świadomi tego, jak ta pomoc jest ważna dla tych czworonogów.

Eryk Częścik ucz. kl. VII c

Opublikowano: sobota, 16 listopad 2019 14:16

pilkaDrodzy Rodzice i Uczniowie PSP nr 4!

Szkoła nasza po raz drugi bierze udział w ogólnopolskiej akcji promującej aktywność fizyczną wśród uczniów – w konkursie „Dzieciaki do rakiet”. Nagrodą są zestawy profesjonalnego sprzętu sportowego do wykorzystania podczas lekcji wychowania fizycznego. Zwycięskie szkoły zostaną wyłonione w drodze głosowania internautów, dlatego prosimy wszystkich rodziców i uczniów o głosowanie na naszą pracę konkursową na stronie: www.dzieciakidorakiet.pl

Ważny jest każdy głos. Głosowanie trwa od 14 do 30 listopada.

Oddajemy 1 głos dziennie z każdego adresu e-mail.

Opublikowano: wtorek, 12 listopad 2019 19:32

wito niepodlegoci zajcia wietlicowe 3 20191112 1878515895W poniedziałek 11 listopada obchodziliśmy najważniejsze polskie święto, a mianowicie rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli POLSKA powróciła na mapy Europy i świata. Świetliczaki przygotowywały się do tej uroczystości przez cały tydzień. Na zajęciach świetlicowych mówiliśmy o symbolach narodowych i tradycji obchodów tego święta. Dzieci wykonywały prace plastyczne związane z symbolami narodowymi, śpiewały Hymn Narodowy i dekorowały tablice świetlicowe.

Tekst i zdjęcia: J.F

Opublikowano: wtorek, 12 listopad 2019 19:18

11 listopada pamitamy 1 20191113 178697987311.11.1918 r. - Polska po 123 latach niewoli odzyskuje niepodległość. My, młodzi obywatele żyjący w wolnym kraju, nie możemy zapomnieć tej daty. Co roku przedstawiciele społeczności naszej szkoły z dumą składają kwiaty i zapalają znicze przed pomnikami ks. gen. St. Brzóski i Żołnierzy AK.

SU

Poprzednie strony szkoły