Wyprawa klasy 3b na Grenlandię

Opublikowane przez Jacek Maliszewski w dniu

logo szkoły

Lektura książki Czesława Centkiewicza „Anaruk, chłopiec z Grenlandii” przeniosła trzecioklasistów nie tylko w dalekie, arktyczne rejony naszej planety, ale również w odległe czasy. Była przyczynkiem do ciekawych lekcji języka polskiego, geografii, przyrody a także historii. Dzieci z zainteresowaniem i niemałym zaskoczeniem porównywały życie współczesnych Inuitów do przedstawionego w książce. Pięknie pracowały z mapą i globusem, potrafiły wskazać Grenlandię i podać jej stolicę. Zaprezentowały na sobie ubiór głównego bohatera. Na podsumowanie zajęć z lekturą uczniowie klasy 3b wspólnie wykonali makiety mroźnej wyspy jak również i samego Anaruka.

Praca przyniosła im dużo radości i satysfakcji. Efekt ich działań jest imponujący.

Zapraszamy do galerii.

Jolanta Filipczak