Klasowy Dzień Gier Planszowych w klasie 2 b

Opublikowane przez Jacek Maliszewski w dniu

logo szkoły

Wszyscy dobrze wiedzą, że gry planszowe nie tylko wspomagają rozwój, rozwijają spostrzegawczość, pamięć, koncentrację, logiczne myślenie, ale także uczą zasad komunikacji miedzy sobą. Gry planszowe, to świetny sposób na zabawę. Wiedząc o tym 19 lutego uczniowie z klasy 2 b czas na zajęciach spędzili w nietypowy sposób. Zajęcia rozpoczęły się od „Burzy mózgów”- dzieci miały za zadanie zapisać na tablicy z czym kojarzy się hasło „gra”. Następnie poszczególne grupy dzieci prezentowały bez słów wylosowaną grę ruchową, a pozostali odgadywali „Co to za gra?”. Były to: gra w zbijaka, gra w piłkę nożną, gra berek, gra w karty, gra na komputerze. Potem dzieci grały w gry przyniesione z domu. Była to udana nauka poprzez zabawę i to bez książek.

IMG_20210219_173133

Zdjęcie 1 z 12