Warsztaty profilaktyczne

Opublikowane przez Jacek Maliszewski w dniu

logo szkoły

W dniach 13 i 14 maja 2021 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim odbyły się warsztaty profilaktyczne. Zajęcia poprowadził specjalista z Centrum Profilaktyki EKSPERT w formie zdalnej, po jednej godzinie lekcyjnej dla każdej klasy.

Tematy zajęć:

– „Równowaga i zdrowie psychiczne” dla uczniów klas IVa, IVb, Va, Vb,

– „Wygraj ze stresem i depresją” dla uczniów klas VIa, VIb, VIc, VId.

Treści poruszane podczas warsztatów tj. sposoby radzenia sobie ze stresem,  negatywnymi emocjami oraz nauka umiejętności społecznych przyczynią się do lepszego funkcjonowania dzieci w społeczności szkolnej, zwłaszcza po okresie długotrwałej izolacji. Ufamy, że wiedza, kompetencje społeczne i umiejętność samoregulacji zdobyte przez uczniów podczas warsztatów wzmocnią czynniki chroniące i zapobiegną w przyszłości sięgania przez nich po substancje psychoaktywne.

Anna Odziemczyk

Kategorie: Aktualności